Spor Saha Uygulamaları

Spor sahalarında çevre düzenleme sistemleri oldukça önemlidir. Gerek sahasının ve sporcuların güvenliğini sağlamak gerekse estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla uygulanabilecek çeşitli çevre düzenleme çit sistemleri bulunmaktadır.

Halı saha çevresinin çit sistemleri ile donatılması söz konusu olduğunda, sahanın çimlenme, alt yapı ve drenaj sistemlerinin hepsinin tamamlanmış olması gerekmektedir. Kullanışlı, kaliteli ve uzun ömürlü bir Halı Saha Çit Teli sistemine sahip olmak için, kaliteli malzemelerle bezenmiş birinci sınıf işçilikli bir uygulamaya gerek duyulmaktadır. Bunu için geniş alan çevrelenmelerinde kullanılacak en önemli malzemelerden olan galvaniz kaplamalı PVC tel ve boru direklerinden yardım alınmaktadır.

Halı Saha Teli Uygulanması, öncelikle hatıl kazısının yapılarak, direklerin oturtulacağı 50×30 luk hatıl betonlarının oluşturulması ile başlamakta ve 3 metre aralıklarla açılan bu çukurlara, boyları 3 ile 6.50 m arasında değişen boru direklerinin kaynatılması ile devam edilmektedir. 2mm kalınlığında ve 60mm çapında olan bu boruların özellikleri; darbelere, uv ışınlarına, sıcağa ve soğuğa mukavemet gösteren yapıda ve her spor dallarına uygun alanlara kolaylıkla tatbik edilebilen nitelikte olmasıdır

Kaliteli malzemelerle bezenmiş birinci sınıf işçilikli bir uygulamaya gerek duyulmaktadır.

0.312.427 2090
Paylaşın: